gpad
16 دی 1401 - 16:07

راه‌های اردبیل با تهاتر نفت سروسامان پیدا می‌کند

اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راه‌های حادثه خیز استان اردبیل با بهره گیری از ظرفیت تهاتر نفت سروسامان پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار کرد: بعد از پنج ماه پیگیری استاندار و مسئولان استان اردبیل یک هزار میلیارد تومان از محل تهاتر نفت برای پروژه‌های زیرساختی اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع بانوان خاطرنشان کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری برای بانوان در این هفته یکی از شاهکارهای بزرگ علمی فنی و خطابی بود.

امام جمعه اردبیل گفت: برهان، استدلال، احاطه تضلّع جامعیت، نکات و دقائق مطالب بکر در این سخنرانی موج می‌زد که این احاطه در هیچ رئیس‌جمهور و پادشاه وجود ندارد و بین ایشان و سایر روساء از حیث علمی قطعاً فرسخ‌ها فاصله است.

عاملی با اشاره به تصادفات اخیر در جاده پارس آباد تصریح کرد: آن روزی که در جاده پارس آباد ۷ نفر در تصادف، جان خود را از دست دادند ائمه جمعه استان نامه‌ای را برای رئیس‌جمهور آماده کردند و در آن بیان کردند که جان هموطنان برای ما بسیار مهم است اینگونه تصادفات هم عزیزانمان را از دست می‌گیرد و هم خانواده‌ها را داغدار می‌کند و هم کارهای خوب دولت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و هم زمینه پذیرش خطبه‌های ما را زیر سوال می‌برد.

وی ادامه داد: در این نامه از رئیس جمهور خواستیم با عنایت ویژه موضوع را حل کند و قبل از ارسال با استاندار مشورت کردیم گفتند ما پنج ماه است برای تهاتر نفت کار می‌کنیم تمام مقدمات آن حتی بانک ضامن را آماده کرده ایم فقط صدور دستور نهایی مانده است شما در نامه خودتان از رئیس جمهور بخواهید که مشکل راه‌های مواصلاتی استان را از طریق تهاتر نفت حل نماید و ما نیز این گونه عمل کردیم.

امام جمعه اردبیل افزود: اکنون تلاش ائمه جمعه و استاندار به بار نشست و استان اردبیل اولین استان شد که توانست از امتیاز تهاتر نفت استفاده کند و در مرحله اول یک هزار میلیارد به استان سرازیر شد.

«شارلی ابدو» با توهین خود ماهیت رسانه‌های غربی را برملا کرد

آیت‌الله عاملی با اشاره به حرکت شنیع نشریه فرانسوی شارلی ابدو در هتک حرمت مرجعیت دینی ایران با محکوم کردن شدید این اقدام غیراخلاقی خاطر نشان کرد: در روایت است که خداوند گاهی از باب عقوبت، عقل انسان را لحظاتی از انسان سلب می‌کند و او در کمال بی عقلی افتضاحی بزرگ درست می‌کند سپس عقل او برگردانده می‌شود و او در نهایت پشیمانی قرار می‌گیرد که این چه کاری بود که من کردم.

وی تصریح کرد: مجله شارلی ابدو که سابقه کاریکاتورها و اهانت‌های شنیع به رسول خدا را دارد این هفته مقام معظم رهبری را از حیث اهانت در کنار رسول خدا قرار داد و مثل رسول خدا به حضرت آقا اهانت کرد در این خصوص بیان چند مطلب لازم است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: اهانت روش انسان‌های بی منطق و انسان‌های دست خالی و نشان از نهایت عصبانیت است.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه هرکس برهان ندارد به جای آن حتماً یکی از اقدامات زیر را انجام می‌دهد، گفت: این مجله با قرار دادن رهبر معظم در کنار رسول خدا بصیرت عظیمی را در ایران نسبت به مقام معظم رهبری درست کرد از همین کاریکاتور معلوم شد هر کس نسبت به رهبر معظم انقلاب نظر بدی داشته باشد در ردیف شارلی ابدو یعنی اهانت کننده به رسول خدا قرار گرفته است.

وی افزود: تجربه ثابت کرده که عقوبت استهزاء به بزرگان دین به آخرت نمی‌ماند بلکه وبال آن در این دنیا دامن گیر می‌شود کسی که آیات ربا، آیات حجاب، آیات احکام یا آیات دیگر قرآن را مسخره کرده بدون تردید عقوبت آن را خواهد دید.

آیت‌الله عاملی گفت: یکی از خلفای عباسی دلقکی درست کرده بود حضرت علی و حضرت زهرا را مسخره می‌کرد و حضار می‌خندیدند استهزاء او بسیار زشت و در تاریخ مذکور است پسر خلیفه به محضر امام رسید و گفت می‌خواهم پدرم را بکشم گفت در آن صورت خودت هم کشته می‌شوی چون قتل پدر ولو فاسق باشد عقوبت دارد او پدر را کشت و بعد از مدتی خودش نیز کشته شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958623